Bosch Comfort ZWC 2428 Arıza Kodları

Bosch Comfort Kombi Hata – Arıza Kodları

Bosch Comfort Kombi A7 Hata – Arıza Kodu Sıcak Su Kullanım Sensör Sorunu.

Sıcak su sensöründe ya da kablolarında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Ayrıca borularda nemlenme durumları da söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Mutlaka servis yardımı almalısınız.

Bosch Comfort ZWC 24/28 Arıza Kodları

 

Bosch Comfort Kombi A8 Hata – Arıza Kodu BUS Iletişimde Kesinti.

Bu hata kodu ekranda yer aldığı zaman yapabileceğiniz bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır. Bağlantı kablosunda ya da termostatında sorun olabilmektedir. Bosch Servisi yardımı almalısınız.

Bosch Comfort Kombi A9 Hata – Arıza Kodu Kullanım Suyu Sensöründe Yanlış Montaj Sorunu.

Kullanım suyu sensörü müdahalesinde yanlış bir montaj uygulaması yapıldığını belirten hata kodudur. Bu durumda servisi yeniden arayarak yardım almanız gerekmektedir.

Bosch Comfort Kombi AC Hata – Arıza Kodu Modül Algılama Sorunu.

Böyle bir hata kodunda kullanıcı olarak cihaza kesinlikle müdahale etmeyin. Modül ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Bunun için de Bosch Servisi’ni aramanız gerekir.

Bosch Comfort Kombi B1 Hata – Arıza Kodu Kod Anahtarı Algılama Sorunu.

Modül ve bağlantı kablolarının kontrol edilmesi gerekir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servis yardımı alın.

Bosch Comfort Kombi C1 Hata – Arıza Kodu Prosestatın Işlem Sırasında Açılma Sorunu.

Bu durumda Bosch Kombi Servisi’nden yardım almalısınız. Cihazın prosestatı atık gaz tahliyesi ve fanı kontrol edilmelidir. Sorun bu parçalardan kaynaklıdır. Net tespit ve için mutlaka işi uzmanına bırakın.

Bosch Comfort Kombi C4 Hata – Arıza Kodu Prosestatın Açılmama Sorunu.

Prosestatın açılmadığını ve atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda prosestatta kablolarda, fanda veya elektronik kartta sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Bosch Comfort Kombi Hata – Arıza Kodları

Bosch Comfort Kombi C6 Hata – Arıza Kodu Prosestatın Kapanmama Sorunu.

Prosestatın görev için açılıp kapanmadığını belirten arıza kodudur. Prosestat veya elektronik kartta sorun olabilir. Düşük ihtimalle de olsa fan Hata – Arıza Kodu da söz konusu olabilir. Sorunun yerinde görülmesi ve tespit edilmesi gerekmektedir. Mutlaka uzman yardımı alın.

Bosch Comfort Kombi CC Hata – Arıza Kodu Dış Hava Termostatı Algı Sorunu.

Böyle bir hata kodu ile karşılaşıldığında dış hava termostatı aynı zamanda bağlantı kablosu kontrol edilmelidir. Tabi bu dış hava termostatı bulunan kombilerde geçerli bir durumdur. Dış hava termostatı yok ise elektrik aksağında sorun olabilmektedir. Net tespit ve için servisi aramalısınız.

Bosch Comfort Kombi D3 Hata – Arıza Kodu ST8 Deki Köprünün Algılanmama Sorunu.

Bosch ZWC kombi ekranında böyle bir hata kodu var ise soket yerine oturmamış olabilir, köprü eksik olabilir ya da yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş olabilir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak cihaza yapabileceğiniz herhangi bir uygulama yoktur. Servis yardımı almalısınız.

Bosch Comfort Kombi D4 Hata – Arıza Kodu Isıtma Devresinde Ani Sıcaklık Yükselme Sorunu.

Isıtma devresindeki suyun sıcaklığının aniden yükseldiğini belirten bir arıza kodudur. Bu durumun birçok sebebi bulunmaktadır. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, üç yollu vanada veya pompada sorun olabilir. Net teşhis ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

Bosch Comfort Kombi Hata – Arıza Kodları

Bosch Comfort Kombi D5 Hata – Arıza Kodu Harici Sıcaklık Sensör Sorunu.

Extern sıcaklık sensörü olarak da bilinen harici ısınma sensöründe ya da kablolarında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda ZWC Kombi Servisi’ni arayarak yardım talep etmelisiniz.

Bosch Comfort Kombi D7 Hata – Arıza Kodu Gaz Armatörü Reglaj Ventili Sorunu.

Böyle bir hata kodu ile karşılaştığınızda servis yardımı almalısınız. Cihazın reglaj ventili kablolarında sorun olabilir. Bu kontrolü de ancak Bosch’un uzman servis ekipleri sağlayabilir.

Bosch Comfort Kombi E2 Hata – Arıza Kodu Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Sorunu.

Gidiş suyu sıcaklık sensöründe veya bağlantı kablolarında sorun olduğunu anlatan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su talebinize yanıt alamazsınız. Sorunun giderilmesi açısından Bosch Kombi Servisi ile görüşerek yardım almanız gerekmektedir.

Bosch Comfort Kombi E9 Hata – Arıza Kodu STB Termostatı Devrede. (Düşük Su Basınç Hatası Olabilir).

Bu durumun yaşanmasının birden çok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle kombi su basıncına bakın. Basınç düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. Cihaz petek konumunda ise petek vanalarına bakmalı, kapalı ise mutlaka açmalısınız. Kombi altındaki tesisat vanalarının kapalı şekilde olmadığından emin olmalısınız. En azından 3 peteği kullanır durumda olmanız şarttır. Ayrıca kombiyi maksimum 3 kez resetlemelisiniz. Sorunda düzelme olmaz da devam eder ise mutlaka uzman yardımı almalısınız. Ana eşanjörde kireç-tıkanma, tesisatta veya kalorifer filtresinde tıkanma, pompada sıkışma, üç yollu vanada konum değiştirme-ortada kalma gibi durumlar söz konusu olabilir. Servisi arayın, yerinde tespit ve müdahale ile sorun çözümlenecektir.

Bosch Comfort Kombi EA Hata – Arıza Kodu Ateşleme-Alev Algılanmama Sorunu.

Bu durumda öncelikle konut içerisinde gaz olduğundan emin olun. Bu sebeple tüm gaz vanalarını kontrol edin. Gaz olduğundan eminseniz eğer yani gaz vanaları açık durumda ise kombiyi birkaç kez resetleyin. Resetleme uygulaması da sonuç vermiyorsa eğer mutlaka servis yardımı alın. Ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, elektronik kartta veya gaz armatöründe sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın.

Bosch Comfort Kombi E0-F0 Hata – Arıza Kodu Dahili Sorun.

Bosch ZWC kombinin elektrik soket kontaklarında, ateşleme kablolarının bağlantılarında sorun olduğunda bu hata kodlarından biri ekranda belirir. Bu durum elektronik kart Hata – Arıza Kodu da olabilmektedir. Böyle bir durumda kullanıcı olarak cihaza reset atmak gibi müdahaleler işe yaramaz. Sorunun çözümlenmesi adına da servis yardımı almanız gerekmektedir.

Bosch Comfort Kombi F7 Hata – Arıza Kodu Cihaz Kapalıyken Alevin Algılanma Sorunu.

Böyle bir cihaz kapalı iken yani kullanılmıyor iken alevin hala var olduğunu gösterir. Gaz valfinin kablo bağlantılarında, gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalı Bosch Servisi yardımı almalısınız.

Bosch Comfort Kombi FA Hata – Arıza Kodu Gaz Olmadığı Halde Alevin Algılanma Sorunu.

Bu durumda cihaza gaz gelmemesine rağmen alevin hala var olduğunu anlayabiliriz. ZWC kombide böyle bir sorun var ise iyonizasyon elektrodu ya da gaz valfi Hata – Arıza Kodu söz konusu diyebiliriz. Ayrıca anakart arızalı da olabilir. Cihaza müdahale işin uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle de Bosch Servisi’ne ulaşmalı yardım istemelisiniz.

Bosch Comfort Kombi Fd Hata – Arıza Kodu Reset Düğmesine Uzun Süre Basılmış Olma Durumu.

Cihaz arızaya geçtiğinde eğer reset butonuna bastıysanız ve bu uygulamayı uzun süre devam ettirdiyseniz bu hata kodu ekranda belirecektir. Bu durumda sorunu çözümlemek adına yeniden Bosch kombi reset butonuna bir kez basmanız yeterli olacaktır. Sorun bu şekilde çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın.